«
rock

Rock müzik, 1950’lerden bu yana başarılı bir şekilde gelişmiş ve güzelleşmiş olan bir müzik tarzıdır. Birçok kişi tarafından hala en çok sevilen, dinlenen müzik türlerinden biridir.

Eğer rock dinlemeyi seven biriyseniz ve “Ne dinlesem?” “Müzik listemi genişletmek istiyorum.” diyorsanız bu yazımı okumaya devam edin. Türkçe ve İngilizce olmak üzere ikiye ayırdığım önerilerle listenizi çok daha geliştirme fırsatı yakalayabilir, yeni şarkılar keşfedebilirsiniz.

2016 yılında kurulmuş olan “Mavi Gri” grubu Türk bağımsız alternatif gruplarından biridir. Yeni denilebilecek bu grubun “İlkyaz Yağmuru” albümünün tüm şarkılarını seveceğinizden eminim. “Altüst Olmuşum”,”O Ben Olamam” şarkıları da oldukça güzel.

Türk Rock Grupları ve Sanatçıları

rock

2008 yılında kurulmuş olan Pera grubunu hala bilmiyorsanız kesinlikle dinlemelisiniz. Birçok şarkısı ile size derin duygular hissettirip üzebilir. Neredeyse herkesin bildiği ve sevdiği Duman, Teoman, Manga (manga), Pinhani, Şebnem Ferah, Emre Aydın, Sertab Erener, Gripin, Athena, Yüksek Sadakat de Türk rock müziğine oldukça katkı sağlamış sanatçılardır.

Teoman, Pinhani, Sertab Erener ve Yüksek Sadakat günümüzde de yeni albümleri ile dinleyiciyi büyülemeye devam etmektedir.Gripin, Manga, Emre Aydın single çalışmalarına devam ederek hala sevilerek dinlenmektedir. Eğer yeni şarkılarını dinlemediyseniz kesinlikle dinlemenizi öneririm.

Günümüze tekrar geldiğimizde Batuhan Kordel, Adamlar, Tnk, Dolu Kadehi Ters Tut, Yedinci Ev, Kendimden Hallice, Can Bonomo, Madrigal, Redd, Bağzıları, Emir Can İğrek, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Canozan, Evdeki Saat, Yaşlı Amca, Birileri,Pilli Bebek, Eskitilmiş Yaz gruplarını da severek dinleyeceğinize eminim.

Rock müziğini başarılı bir şekilde günümüzde de sürdüren bu sanatçılar yeni şarkılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok şarkısı olan bu sanatçılardan mutlaka seveceğiniz ve daha önce hiç duymadığınız şarkılar mutlaka çıkacaktır.

Yabancı Rock Müzik

rock

Yabancı türde dinlemeyi seviyorum diyenleriniz için de çok başarılı sanatçılar önereceğim.

Ac/Dc, Queen, Nirvana. The Neighbourhood, Arctic Monkeys, Airbourne, Kiss, Linkin Park, Skillet, Guns N’ Roses, Evanescence, Avril Lavigne, The Beatles, The White Buffalo, The Forest Rangers sanatçıları çok kaliteli şarkılar ile parlamış sanatçılardır. Bu sanatçılar ve eşsiz single, albümleri ile listenizi genişletip çevrenize de önerilerde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *