«
yali-capkini

Yalı Çapkını dizisi son zamanlarda gündemde olan bir televizyon dizisi. Hakkında çok fazla yorum, eleştiri vs. yapıldı. Şimdiye kadar dizi senaristlerinden henüz bir açıklama gelmedi. Zira dizinin konusu teşhircilik.

Evet bir çok televizyon eleştirmeni bunu söylüyor. Dizide kadınlara yönelik aşağılayıcı tutumlar, kadınların para ve hırs için yapmayacakları şey yokmuş gibi lanse edilen sahneler izleyicileri de oldukça rahatsız etti. Bunu sosyal medyada yazılan birçok Twitten de görebiliyoruz.

Yalı Çapkını ve Eleştirileri

yali-capkini
Yalı Çapkını

Özellikle Murat Soner isimli Youtube fenomeninin yayınlandığı video kısa sürede milyonlarca izlendi. Bu diziye yönelik eleştirileri daha da çok artırmışa benziyor çünkü dizi Trendtopic listelerinde halen yerini koruyor.

Dizinin reytinleri ise oldukça iyi seviyede olması yapılan eleştirilere karşı tezat bir durum oluşturuyor. Hal böyle olunca da yapımcılar izleniyor ki yapılıyor klişesinin arkasına saklanabiliyorlar. Kimi televizyon eleştirmenin görüşü ise reytinlerin anlık olarak yükseldiği şimdi hızla bir düşüşe geçeceği yönünde. Çünkü dizide konu karmaşası ve abesliği olduğundan bahsediliyor.

Manevi değerlerimize zarar verdiği ve sahnelerin pek hoş olmadığı yönünde de eleştiriler var. Özellikle de Çetin Tekindor gibi saygın bir ismin nasıl böyle projede nasıl yer aldığıyla alakalı oldukça can yakıcı eleştiriler de var. Zira bu durumla alakalı RTÜK’e sayısız şikayet gittiği konuşuluyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *