«
aslan-burcu

Aslan burcu ateş elementinde yer alan burçlardan biri olarak öne çıkmaktadır. 23 Temmuz- 23 Ağustos arasında doğan bireyler aslan burcuna sahiptir.

Aslan Burcu Özellikleri

Her burçta olduğu gibi aslan burcunun da belli başlı birtakım özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler genel olarak aslan burcuna sahip olan bireylerin yönelimleri, dahil olduğu gruplar ve ona iyi gelen şeyleri ifade etmektedir.

  • Yönetici Gezegen: Güneş
  • Uğurlu Sayılar: 1-4
  • Renk: Sarı, Turuncu, Altın Sarısı
  • Niteliği: Sabit
  • Gün: Pazar
  • Metal: Altın
  • Uğurlu Taşlar: Sarı safir taşı
  • Çiçekler: Kasımpatı ve ayçiçeği
  • Grup: Erkek, sabit, ateş, pozitif
  • Ağaç: Defne, Ceviz, Hurma, Badem

Aslan Kişilik Özellikleri

Aslan kişilerde önder, lider vasfı üstün gelmektedir. Sürekli bir düzenleme yapmak isteyen aslan burçları kibirli kişilikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Yönetim aslında onun hayat felsefesidir. Zira sürekli olarak birilerini yönetimi altına almak gibi huyları vardır.

İsteklerini daima çevresine kabul ettirmeye çalışır. Organizasyon yetileri güçlü olan aslan burçları hemen her şeye karışır ve yön vermek ister. Aslında sevimli, güler yüzlü ve etkileyici olmaları onların pozitif özelliklerinden biridir. Olgun kişiliğe sahip olarak tepkileri kararındadır. Lakin her ne kadar olgun davranıyor olsalar da sabrının son raddesine gelindiğinde sert tavırlar sergileyebilmektedirler.

Yönetici gezegeni Güneş olan Aslan burcu, şansı sayesinde en kötü günlerden geçse dahi kolaylıkla bunu atlatarak aydınlığa ulaşır. İyimser bir kişiliğe sahip olmaları bu süreçte daha hızlı toparlanmalarına yardımcı olmaktadır.

Aslan Burcu Fiziksel Özellikleri

Genel olarak uzun boya sahip olan aslan burçlarının iri ve kalın kemik yapısı dikkat çekmektedir. Ten renkleri ise beyazdır. Geniş omuzları, gelişmiş kas yapıları onları daha çekici kılmaktadır. Aslan bireylerde açık saç rengi daha baskın olarak görülmektedir.

Her daim bakımlı görünmelerinin ardında aslında dış görünüşe bir hayli önem veriyor olmaları yer almaktadır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olmakta ve gözleri sağlıkları genel anlamda iyi olmaktadır. Dış görünüşe fazlasıyla önem veren aslan burçları gözleri üstüne toplamaya bayılan kişilerdir. Zira görünüşü ile fark edilir olmak adeta daha gururlu hale gelmelerini sağlamaktadır.

Aslan Burcu İyi Özellikleri Nelerdir?

aslan-burcu
Aslan Burcu

Aslan, zeki ve pratik yapıları ile ön plana çıkmakta ve güçlü önderlik özelliklerine sahip olmaktadırlar. Bu yapıları sayesinde adeta güçlerine güç katmakta ve odak nokta haline gelmeye bayılırlar. Bu sebeple motivasyonları bir hayli yüksektir.

Aslan Burcu Kötü Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu olan kişilerin göze çarpan en kötü özelliği ne yazık ki kibirli olmasıdır. Kibirli yapıları sebebi ile çok fazla insan tarafından sevilmezler. Anlaşabildiği kişi sayısı oldukça azdır ve aslında yalnız olmaları onların zayıf birer kişiliğe dönüşmesine neden olmaktadır.

Dış görünüş ve gösterişe aşırı meraklı olmaları sebebi ile de çoğu zaman etrafındaki insanları hor gören davranışlar sergilemektedirler. Her ne kadar yönetmeyi seven ve bunu gerek iş gerek özel hayatında uygulayan bir kişiliğe sahip olsalar da ne yazık ki başkalar tarafından yönetiliyor olmaktan asla hoşlanmazlar.

Aslan Burcu Erkeği

İletişim yeteneği güçlü olan aslan erkeği toplum içerisinde kendini kolayca belli edebilen bir özelliğe sahiptir. Ateşli ve romantik olan aslan burçları karşısındakini etkileyebilmek adına güzel söz söylemekten asla çekinmezler.

Cinsellik açısından yoğun duygular besleyen aslan burcu erkekleri bu durumu kontrol altına almakta biraz zorlanırlar. İlgiden bir hayli hoşlanmaları ilgisizlik karşısında afallamalarına neden olmaktadır. Sevdiği kişiyi kolay kolay bırakmazlar. Aslan erkekleri baba oldukları zamanda özelliklerini aynı şekilde çocuklarına aktarmak isterler ve yetiştirirken daha mükemmeliyetçi tavır sergilerler.

Aslan Burcu Kadını

Aslan kadını sadık yapıları ile öne çıkarlar. Cömert bir yapıya sahip olsalar dahi ilişki ve evlilik konusunda pek de başarılı oldukları söylenemez. Her ne kadar romantik duygulara sahip olsalar da lüks bir yaşam olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Aslan kadını yaratıcılığı ön planda olması sebebi ile pek çok işte başarılıdır. Ayrıca girişim ruhlu bir karaktere sahiptir. Eğlenmek, gece hayatı onun dikkatini çeken unsurlardan biri olmakla birlikte aynı zamanda oldukça heyecanlı bir yapıya sahiptir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *