«
oglak-burcu

Oğlak Burcu tarihleri 23 Aralık ile 20 Ocak arasına denk gelen süreyi kapsamaktadır. Bu tarihlerde doğan bireylerin burcu Oğlak olarak bilinmektedir.

  • Uğurlu Taşlar: Kehribar, kırmızı kuvartz ve lal
  • Şanslı Gün: Cumartesi
  • Yönetici Gezegeni: Satürn
  • Grup: Toprak, Öncü, Kadınsı
  • Metal: Kurşun
  • Şanslı Sayı: 8
  • Renk: Koyu kahverengi, Kurşuni ve Nefti yeşil
  • Ağaç: Çam, Bodur ağaç, Kavak, Porsuk Ağacı, Söğüt
  • Çiçek: Kamelya, Kadife Çiçeği, Kasımpatı

Oğlak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Her burçta olduğu gibi oğlak bireylerinde taşımakta olduğu ortak özellikler söz konusu olabilmektedir.

Oğlak Burcu Kişilik Özellikleri

Oğlak burcu olan bireylerde çalışkanlık ön plandadır. Zira bu kişiler işleri ile olan meşkuliyeti sebebi ile ilişki kurmakta zorluklar yaşayabilmektedir.

Geleceği için daima ayrıntılı planlar yapma eğilimindedirler. Bu durum ayrıntılara çok takılmalarına sebep olmakta ve ruh hallerine yansıyan birer unsur olarak öne çıkmaktadır. Zira ayrıntılar içerisinde kaybolarak depresyona girmeye oldukça müsait bir kişiliğe sahiptirler. Her alanda saygınlık kazanmaya müsait yapıları vardır.

Bir hayli dürüst olan oğlak, aynı zamanda güvenilir insanlardan oluşmaktadır. Duygusal özgürlük çoğu zaman anlamlandıramadıkları konulardan biri olmaktadır. Zira oğlak burçlarının geleneklere aşırı düşkün olarak bilinirler.

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Oğlaklarda genellikle ince uzun bir yüz hattı söz konusu olmaktadır. Koyu saçları bulunan oğlak burçlarının fotojenik bir yapıya sahip olması özellikle modellerin çoğunun bu burçta yer alıyor oluşunun göstergesidir. Çeneleri belirgindir ve uzun bacaklara sahiptirler. Aynı zamanda vücut yapıları genellikle incedir.

Oğlak Burcu Olumlu Özellikleri

oglak-burcu
Oğlak Burcu

Oğlak olan bireylerin en belirgin olumlu özelliği hiç şüphesiz çalışkan bir yapıya sahip olmalarıdır. Ayrıca ilişkilerinde sadıklardır ve bu sebeple uzun ilişki için ideal kişilerdir. Her ne kadar iş hayatına fazlaca önem veriyor olsalar da ailesine bağlıdırlar.

Tüm bunların yanı sıra cesur ve korkusuz kişilikleri onların her alanda saygınlık kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Oğlak Burcu Olumsuz Özellikleri

Oğlak burçlarında aşırı detaycılık söz konusu olmakta ve işler istediği gibi ilerlemediğinde ise kötümser bir havaya büründükleri gözlemlenmektedir. Bu durum aslında onların en olumsuz yönünü ifade etmektedir. Zira bazı zamanlar bu sebeple depresyona girebilirler.

Çoğu zaman umutsuzluğa kapılırlar. Burun yapıları her ne kadar güzel olsa da ‘burnu havada’ olarak tabir edilirler ve egoları ağır basmaktadır.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak kadını sert bir görünüme sahip olsa da merhamet onun için daha ağır basmaktadır. Aşırı hassas olan yapıları duygularına da yansıyan birer unsurdur aslında. Duygusallıklarını ise etrafa lanse etmezler. İçlerinde yaşamayı daha çok tercih ederler. Onların bu yapıları güçlü olan kişiliğinin göstergesi niteliğindedir.

Melankolik yapıları bazen onları fazlasıyla yorgun düşürmekte ve depresyona sokmaktadır. Genel anlamda sessiz olan oğlak burcu kadınları eğlendiğinde bir anda ortalığı kahkahaya boğabilir.

Oğlak Burcu Kadını Cinsellik

Oğlak kadını cinsellik konusunda bir hayli sınırları aşan hareketler sergileyebilir. Onun doğasında cinsellik yadsınamaz bir gerçektir ve vahşi tavırlar sergileyebilir. Cinsellikte tek eşlilik tercihleri arasında yer almaktadır.

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Oğlak Kadını Aşk hayatı son derece romantiktir. Zira daima partneri ile ilgili hayaller kurar ve her biri genel anlamda geleceğe yöneliktir. Sevgisi adeta sonsuza kadar sürecekmiş gibi hisseden oğlak kadınları tek eşliliği tercih etmektedir.

Onların aşk hayatında dikkat çeken bir nokta vardır ki yakın arkadaşlarına dahi aşık olma potansiyeline sahiptirler.

Oğlak Burcu Erkeği

oglak-burcu

Genellikle gizemli yapıları ile dikkat çeken oğlak erkeği çekingen olabilmektedir. Kişiler arasında ulaşılması zor duvarlar örebilirler. Etrafındaki insanların çoğuna alaycı bir yaklaşım sergilemekte ve yakın çevresine her insanı dahil etmemektedirler.

İş yaşamı ile haşır neşir olan oğlak burcu erkekleri sosyal yaşamı daha çok ikinci plana atma eğilimindedir. Onun alanı zirvedir. Dışarıdan soğuk ve ketum bir görünüme sahip olsalar da işin iç yüzü kesinlikle öyle değildir. Bunu sadece en yakınları bilebilir.

Oğlak Burcu Erkeği Cinsellik

Oğlak erkeği cinsellik konusunda sınırları zorlayan dürtülere sahip olabilmektedir. Yeni deneyimler daima onun keyif aldığı noktalardan biri haline gelebilir. Fakat her ne kadar yeniliklere açık olsalar da cinsellik açısından tek eşlilik taraftarıdır.

İnatçı yapıları seks hayatına da yansıyan oğlak burcu erkekleri ona katlanan kişilere karşı yatakta da sadık kalmayı tercih eder.

Oğlak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Oğlak erkeği aşk hayatı konusunda biraz beceriksiz olarak nitelendirilebilir. Zira dışarıdan sıcakkanlı ve romantik bir kişiliğe sahip olmadığı gözlemlenmektedir. Bu sebeple başlarda çekingen bir tavır sergiler ve kalbini kolay kolay herkese açmaz.

Çoğu insan onun sevgisini göremediğini düşünür ve bu sebeple kısa sürede uzaklaşabilirler. Oysa aşk konusunda sadık ve dürüstlerdir. Kendilerini açtıklarında adeta aşk sarhoşluğu yaşatabilecek kapasiteye sahiptirler. Kendileri de bunu yoğun bir şekilde yaşarlar. Fakat aşık oldukları kişiyi aşırı kıskanan yapıları vardır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *