«
emojiler

Emojiler iletişim ağlarının gelişip yaygınlaşmasıyla iletişimi kolaylaştırmak için ortaya çıkmış simgelerdir. Emojilerle anlatılan olayın durumun duygusunu vermek veya desteklemek mümkündür.

Bayraklar, nesneler, bitliler, organlar, işaretler, yüz ifadeleri, hayvanlar ve daha onlarca türde emoji bulmak mümkündür. Bu emojiler ile sosyal ağlar ve mesajlaşma uygulamaları gibi platformlardan kolayca iletişim dili oluşturabilirsiniz.

Sık Kullanılan Emojilerin Anlamları

emojiler
Emojiler

😃     Sırıtan yüz: Basit, açık gözlü genellikle neşe ve mizahı tanımlar.

 İri gözlü sırıtan yüz: Bazı sosyal ağlarda dil çıkaran veya dişleri daha belli olan şekilleri olan bu emoji mutluluk ve eğlenceyi ifade eder.

😊    Gözleri kısık gülümseme: Bazı sosyal ağlarda üst dişlerini ve  dilini göstersen çeşitleri var. Mutluluk ve eğlenceyi anlatır.

🤬     Küfür emojisi: Küfürlü veya müstehcen bir durumu anlatmak için kullanılır. Beyaz renkte yazılmış sembollerin siyah bir bantla ağzına yapıştırılmış kızgın bir yüz.

😮  Şaşırma emojisi: Diğer adıyla omg emojisi şok veya şaşırma belirten, WOW! veya Aman Tanrım! der gibi bakan ağzı açık ifade. Bazen inanmama veya dehşet duymayı ifadede eder.

😱 Korkuyla çığlık atan yüz: Açılmış beyaz gözler , açık  ağız , alın rengi gitmiş olduğunu ifade eden soluk mavi renkte elleri yanakta ifade.

🤔 Düşünen yüz: Hmm emojisi de denen çenesine elini dayamış kaşları kalkık düşünme durumunu ifade eder. Genellikle biri veya bir şeyi küçümsemek için kullanılır. Hmm emin değilimi ifade eder.

🎛️ Kontrol düğmeleri: Bir ses kontrol ayarlamak için dört düğmeyi gösterir. Genellikle bir şeyi kontrol veya ayarlama ile ilgili anlamlarda kullanılır.

😭 Avaz avaz ağlayan yüz: Acı çekme, çok üzgün olmayı ifade eder, gözlerde çok yaşlar akan açık ağızlı kapalı gözlü ifade.

😠 Öfkeli yüz: Çatık kaşlı somurtkan yüz. Öfkeli, kızgın olmayı ifade eder.

emojiler

😈 Boynuzlu gülen yüz: Boynuzları olan sinsi gülümsemesi olan bazı platformlarda mor veya sarı renkli olan bu ifade şaka yollu şeytani yanı belirtmek için kullanılır.

👿 Boynuzlu kızgın yüz: Boynuzlu, somurtkan, çatık kaşlı, bazı platformlarda mor ve sarı renkli olan ifade. Kötü düşünceleri veya bu kötü düşüncelerin suya düştüğünü ifade eder.

💃 Dans eden kadın: Bir kolu havada dans eden kırmızı elbiseli bir kadın olarak görünen bu emoji dans etmekle veya kutlamakla ilgili bir şeyleri ifade eder. Ayrıca enerji ve yaratıcılık içinde kullanılır, dişiliği temsil ettiği zamanlarda kırmızı ruj emojisi ( 💄) ile kullanılır.

👍 Baş parmak yukarıda: Baş parmağın yukarda olduğu bu emoji onaylama ve beğenmeyi ifade eder.

🙏 Birleşik el emojisi: Dua etmek için kullanılan Japon kültürüne ait Teşekkür ederim anlamına gelir .Dua için bir alternatiftir.

🤲 Açık el  emojisi: Amerikan kültüründe kitabı tanımlamak için kullanılsa da dua ibadet gibi durumları ifade eder.

️ Kırmızı kalp: Aşkı temsil eder. Diğer renkteki kalpler aşk dışında duyguları ifade etmek için kullanılır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *