«
kisisel-gelisim-kitaplari

İki binli yılların başında yayılmaya başlayan çekim yasası kavramı kişisel gelişim kitapları ile herkese ulaşan bilgi olmuştur. Son yıllarda çok daha fazla önem verilen bu kuram, insan zihnini eğitmeyi hedef alır. Olumlu yönde düşünmenin hayata etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Bu doğrultuda faydalanılacak kitap sayısı da oldukça çoktur.

Kişisel Gelişim Kitapları Ne Amaçlar?

Kişisel gelişim kitapları doğru düşünmeyi, isteklere odaklanmayı ve vizyonu geliştirmeyi öğretme amaçlı bilgilerle doludur. Öncelikle bilinmelidir ki, yalnızca istemek yeterli değildir. Bu kitapların asıl amacı sağlıklı düşüncelerle zihni doğru kullanmayı öğretmektir. Ve günde binlerce düşünce geçen zihni eğitmek de sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için çaba, sabır ve eğitim gerekmektedir.

Zihin eğitiminde kullanılan en önemli unsur meditasyondur. Nefes teknikleri ve meditasyon ile zihni sakinleştirmek ve kötü enerjilerden arındırmak için yapılacak çalışmalar vardır. Kişisel gelişim kitapları içinde gerçek anlamda faydalı bilgiler içerenleri ve bu çalışmaları bulabileceğiz içerikleri sizler için derledik.

1. Zero Limit

Zero Limit, Joe Vital tarafından kaleme alınmış ve bir Hawaii öğretisi olan Ho’ponopono ile arınma yöntemi ve uygulamasını anlatan kitaptır. İnsanın başına gelen her şeyi iyi yönde değiştirmenin, hatta karşılaştığımız insanlarda bulunan rahatsız edici davranışların bile değişmesinin mümkün olduğunu anlatır. Çünkü bütün sorunların insanın kendi zihninde, inanç sisteminde, bilinçaltında oluşan olumsuzluklardan kaynaklandığına inanılır.

kisisel-gelisim-kitaplari
Kişisel Gelişim Kitapları

Dış dünya içimizin yansımasıdır ve her durumun nedeni zihinde yatar. Bu sebepten öncelikle insanın sıfır noktasına ulaşarak kendini arındırması öğütlenir. Bunu içten bir sevgi ve inançla yapmak çok önemlidir. Öncelikle her şeyden sorumlu olmayı kabul etmek ilk adımdır. Sonrasında; Özür dilerim, Seni seviyorum, Beni affet, Teşekkür ederim diyerek içsel ve zihinsel arınmayı yapmak gerekir.

Sorunun neden kaynaklandığının bilinmesi gerekmiyor. Fırsat bulunan her anda bu cümleleri tekrarlamak enerjiyi yükselterek arınmayı sağlayacaktır. Kitapta bu yöntemle ilgili Dr. Hev Len’in psikiyatri kliniğinde yatan hastalarını görmeden nasıl iyileştirdiği anlatılıyor. Dr. Len, bu hastalarla karşılaşmasının bir nedeni olduğunu ve onlardaki sorunları kendi içerisinde oluşan olumsuzlukları temizleyerek yok ettiğini söylüyor.

2. The Secret

Kişisel gelişim alanında tüm zamanların en çok okunan kitaplarından olan The Secret, Rhonda Byrne imzalı kitaptır. 2006 yılında çıkan kitap büyük ilgi odağı olmuş ve hâlâ çok satanlar içinde yerini alıyor. Yüz yıllar boyunca insanlardan saklanan sırrı açıklayan kitap, gerçek öykülerle ve çarpıcı bilgilerle dolu.

Düşüncelerin oluşturduğu duygular güçlü bir manyetik alan oluşturur ve çekim yasası işlemeye başlar. İnsan ne düşünüyorsa onu yaşamına çeker. İstekleri imgeleme gücü ile hayata yön vermenin mümkün olduğunu açık ve sade bir dille anlatıyor.

Sadece istemenin bir şey ifadece etmeyeceği, aynı zamanda hayallere odaklanmak, onları zihinde her an canlı tutmak ve gerçek anlamda hissetme yoluyla çekimi gerçekleştirmek için öneriler sunuyor. En iyi kişisel gelişim kitapları içinde bulunan Secret, baş ucu kitabınız olacak.

Çoğu zaman insan ‘bunları yaşamayı ben mi istedim’ diyebilir. Evet, insan bazı şeylerin hayalini kurmamış olabilir. Fakat istenmeyen şeyleri, korku ve kaygı besleyerek, hayatın odak noktası haline getirerek zihinde canlı tutmuş ve gerçeklik haline getirmiştir. Nihayetinde istemeden de o durumu yaşamak kaçınılmaz olur.

3. Şimdi’nin Gücü

Eckhart Tolle’un çok satan kitabı Şimdi’nin Gücü ânı yaşamayı hedef alır. Geçmiş ve gelecek yalnızca zihinde var olan bir illüzyondur. Her şey şimdide olup biterken, sürekli başka yerlere kayan zihni şu anda tutmayı başarmanın yollarını öğretiyor. Zaman kavramının bilinenin aksine zihinde oluştuğunu ve insanın sadece bulunduğu anda var olabildiğini hatırlatıyor.

Kişisel gelişim kitapları içinde ayrı bir yeri olan Şimdi’nin Gücü, geçmişe takılıp kalanların ya da gelecek kaygısı yaşayanların mutlaka okuması gereken kitaplardan bir tanesi. Şimdide kalmanın önemiyle birlikte, kitapta verilen önerilerin uygulanması daha iyi bir hayatın kapısını aralayacak.

4. İyi Hissetme Sanatı

kisisel-gelisim-kitaplari

İnsan duygularını yönetebilir. Kendini kötü hisseden bir insan olumsuz düşüncelere sahiptir. Zira duyguları düşünceler oluşturur. Sürekli akıp giden düşüncelere tutunmak ve bazen yaşanan olayları veya tartışmaları monologlar halinde zihinde çevirip durmak, insanı olumsuz yönde etkiler. Mutsuz, yorgun ve depresif bir tutum sergiler. Buna bağlı olarak uyku bozuklukları yaşanır. Bu durumda yapılacak en önemli şey zihni dinlendirmektir.

Kitapta meditasyon ve nefes teknikleri ile verilen öneriler uygulandığında insan iyi hissetmeye doğru yol alır. Kronik mutsuzluk yaşayan insanların okuması gereken kitaplardan bir tanesi olan İyi Hissetme Sanatı, yalnızca bir kişisel gelişim kitabı değildir. Konunun uzmanları tarafından hazırlanmış depresyonla baş etme, stres azaltma, duygu durum tedavisi ile ilgili yazılmış önemli bilgiler barındıran bir kitaptır.

5. Rezonans Kanunu

Rezonans Kanunu kitabı, her şeyin bir frekansı olduğunu ve insanın da yaymış olduğu enerji sayesinde o frekanslara ulaşabileceğini anlatıyor. Düşünceler ve hislerle oluşturulan manyetik alanın nasıl kullanılması gerektiğini ve isteklerin gerçekliğe nasıl dönüşeceğini gösteren bir kişisel gelişim kitabı.

Evrende var olan enerjiyi pozitif yönde harekete geçirerek hayalleri gerçekleştirmenin mümkün olduğunu akıcı bir dille okura aktarıyor. En çok okunan kişisel gelişim kitapları içinde yer alan Rezonans Kanunu, mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *