«
thor

Güç söz konusu olduğunda, çok az kişi Thor ile eşleşir. Gök Gürültüsü Tanrısı, Marvel Evrenindeki en güçlü varlıklardan biridir ve çevredeki en büyük kötü adamlardan bazılarına düzenli olarak yargı dağıtır. Yine de bu onun yenilmez olduğu anlamına gelmez. Aslında kendisi de birkaç kez yenildi. Ancak her seferinde her zamankinden daha sert bir şekilde geri dönüyor.

Thor, en kararlı ve sadık İntikamcılardan biri olduğunu kanıtlamış olsa da kurulmasına yardım ettiği ekiple arasının bozulduğu bir zaman gelebilir. Böyle bir durumda kim onu durdurabilir? Daha da önemlisi, Thor’u kim yenebilir?

Scarlet Witch

Thor, Avengers Disassembled ve House of M’deki olaylar sırasında ortalıkta yoktu, bu yüzden Wanda’nın kontrolünü kaybetmesini kaçırdı ve bu yüzden onun tüm gücüyle yüzleşmek zorunda kalmadı. Olsaydı, onun gerçeklik çarpıtmasının etkilerine yakalanmış olması ve tehlikede olduğunu anlamadan potansiyel olarak düşmesi muhtemeldi.

Wanda’nın büyüleri, Thor’un ham gücüyle veya kendi büyüsüyle boy ölçüşemez, ancak uygun büyüyü yapmak için yeterli hazırlık süresine sahip olan Wanda, anılarını veya tarihini manipüle ederek Thor’u geçici olarak Mjolnir’e değersiz hale getirebilir.

Wasp

Janet Van Dyne en güçlü Avenger olmayabilir, ancak iyi bir nedenle takımın dayanak noktasıdır. Doğal bir liderdir ve Doctor Doom, Magneto ve hatta Ultron’a tepeden bakmıştır. Boyut değiştiren güçleri ve biyo-enerji güç patlamaları onu zorlu bir Marvel karakteri yapıyor.

Efsanevi gücüyle boy ölçüşebilecek durumda bile değil. Thor inanılmaz olsa da, hala bir insanla aynı fiziksel özelliklerin çoğuna ve dolayısıyla birçok zayıf noktasına sahiptir. Van Dyne’ın en iyi seçeneği, minimum boyutuna küçülüp iç kulağına girmektir

Bu sırada Van Dyne en güçlü patlamalarını ona tarihteki en kötü vertigo vakasını yaşatabilir. Onu kalıcı olarak alt etmeyebilir, ancak acıya dayanamayan gök gürültüsü tanrısı savaşamaz.

Kaptan Amerika

Kaptan Amerika, Marvel Evrenindeki en büyük dövüşçülerden biri olabilir, ancak yılların savaş deneyimi ve kırılmaz bir kalkan bile, saf güç söz konusu olduğunda Thor’la boy ölçüşemez. Kaptan Amerika, sadece Mjolnir’i kaldırmakla kalmayıp tüm gücünü kullanabilen birkaç ölümlüden biridir ve onu Thor’u yenebilecek biri yapar.

Savaşlarının sebebinin Thor’un ele geçirilmiş veya kandırılmış olması olduğunu varsayarsak, Kalkanını ona karşı kullanabilirdi. Marvel Evrenindeki en büyük silahla donanmış olan kalkan, silahsız bir Thor’u kolaylıkla alt edebilirdi.

Kaptan Amerika kalkanını kullanamazsa, hala bir şansı var. Güç açısından Thor’a denk olamasa da, o hala Kaptan Amerika, asla pes etmeyen ve her zaman bir planı varmış gibi görünen bir adam.

Black Panther

Doğru koşullarda Black Panther tarafından yenilemeyecek birini düşünmek zor . Steve Rogers’ın bedenine ve Tony Stark’ın zihnine sahip, arkasında teknolojik olarak gelişmiş bir ulusun kaynakları ve dünyanın en büyük özel serveti var. Kara Panter, Thor’un mistik potansiyeliyle eşleşemeyebilir, ancak Panter Tanrısı ile olan bağlantısı, o belirli oyun alanını doğru koşullarda dengeleyebilir.

Thor’un büyülü yetenekleri teorik olarak karşılandığında, bu sadece başa çıkması gereken saf gücünü bırakır. Kara Panter, emrinde neredeyse sınırsız bir Vibranyum kaynağına sahiptir ve bu nedenle, Thor’un fiziksel saldırılarından kendini korumak için enerji emici silahlar yapabilir. Teorik olarak, Kara Panter’in Thor’u yenmek için ezici bir darbe indirmesi için geriye kalan tek şey.

Kaptan Marvel

thor
thor

Kaptan Marvel, Marvel’in en değerli varlıklarından biridir. Önem kazanmaya başladığından beri, Kaptan Marvel’in güç seviyeleri de daha yüksek oldu . Kozmik seviyedeki “İkili” güçleri olmadan bile hızlı ve güçlü. Bu son yetenek, Thor’u yenmenin anahtarı olacaktı.

Thor, çekiciyle büyük miktarda güç üretip bunu rakibine doğru patlatabilirken, Kaptan Marvel’ın gücü nedeniyle zarar görebilir. Kaptan Marvel’in kullanabileceği enerji miktarında bir sınır olmadığı için, en iyi şansı Thor’un mümkün olduğu kadar fazla güç kullanmasını sağlamak ve onu sakat bırakacak yıkıcı tek bir patlamayı serbest bırakmak için yeterli enerjiye sahip olana kadar beklemektir. Thor’u yenebilecek biri olarak kolay aday.

Doctor Strange

Birkaç kez, Doctor Strange’in büyüsünün onunkiyle uyumlu olduğu kanıtlandı ve hatta Mjolnir parçalandığında ve kendi büyüleri bozulduğunda onu onaran bir büyü bile yapabildi. Thor ve Strange arasındaki bir savaşın astral düzlemde yapılması gerekirdi. Strange, orada herhangi bir illüzyon yaratabilir ve hatta onu güçlerinden mahrum bırakabilir, bu da dövüşü muazzam ama kısa hale getirebilir.

Eğer karşılaşma gerçek dünyada olsaydı, bu durum Doktor Strange için biraz daha zorlayıcı olabilirdi. Ancak Strange hala fiziksel güçler yaratma yeteneğine sahip ve Cytorrak’ın Crimson Bands of Cytorrak’ı Thor’u bağlamak ve kalıcı bir büyü ortaya çıkararak onunla başa çıkmak ve onu yeterince uzun süre yerinde tutmak, durdurmak için kullanabilir.

Strange’in Thor’u yenebilecek biri olması için en iyi şansı, onu bir şekilde Mjolnir’den ayırmaktır. Mjolnir’i cep boyutuna koyabilirse, Thor’u kaçma umudunun çok az olduğu başka bir aleme sürgün ederek potansiyel olarak yenebilirdi.

Hulk

“Hulk, var olan en güçlü olanıdır”, sık sık alıntılanan ve doğruluğu birçok kez kanıtlanmış bir cümledir. Evrenin belası Thanos, hemen hemen herkesi alıp kazanacak olsa da, çizgi romanlarda Hulk’un aktif olarak kaçındığı tek kişi olduğunu açıkça belirtti. Thor’un Hulk ile savaşırken nadiren zafer kazandığı göz önüne alındığında, Thunder God’ın bu özel savaşı neden büyük olasılıkla kaybedeceğini görmek kolay.

O, Odinforce’a sahip olsaydı, işler biraz farklı olabilirdi, çünkü bu formdaki neredeyse her şeye gücü yetmesi, sonunda Hulk’a fiziksel olarak üstün bir düşman verebilir. Onu kim yenebilir? Normal formunda, klasik güç seviyeleriyle Thor, Hulk’un yenemeyeceği tek düşman olduğunu açıkça belirtti. Tek seçeneği, Hulk’u çatışmadan vazgeçilebilecek kadar uzağa vurmak için tüm gücünü kullanmaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *