«
sakal

Sakal uzatma konusunda yeniyseniz, yeni yolculuğunuzun başlarında olabilecek en sinir bozucu şeylerden biri çıkmadığı veya hiçbir yere gitmediği zamandır. Uzamanın erken aşamalarında, birkaç hafta boyunca çok az ilerleme görmek nadir değildir; bu, birçok erkeğin neyi yanlış yaptıklarını veya yüzdeki tüylerin daha hızlı büyümesini teşvik etmek için ne yapabileceklerini merak etmesine neden olabilir.

Kesme Sıklığını Düzenleyin

Fırsat vermezseniz, sakalınızın uzamasını bekleyemezsiniz. Sabır gerektirir, ancak çok erken kesmediğinizden emin olun çünkü bu ciddi bir kaşıntıya neden olabilir. Tıraş ettiğinizde veya düzelttiğinizde, esasen doğal yağlarından arındırmış olursunuz.

Ne Tür Sakal Uzatmalısınız?

Erkeksi ve çekici olduğu için sakal bırakmanız gerektiğini belirledik, ancak sakalınızı kesmeden önce ne kadar uzatmalısınız? Ustalarımıza göre, üç ana sakal türü vardır: kısa (sadece kirli), orta (yaklaşık bir inç uzunluğunda) ve tam (bir inçten uzun). Görünümünüz kıl tipinize bağlı olacaktır. Anız, ince kıl yapılı erkeklerde harika görünüyor.

Düz Tıraş Bıçağının Nasıl Kullanılacağını Öğrenin

Düz tıraş makineleri ve güvenli tıraş makineleri yeniden popülerlik kazanıyor ve bunun iyi bir nedeni var. Keskindirler, kullanımı kolaydır ve birçok erkek onları tek kullanımlık tıraş bıçaklarından çok daha rahat bulur. Bir ustura kullanarak birkaç dakika pratik yaparak, daha iyi bir tıraşın keyfini çıkarırken tıraş sürenizi önemli ölçüde kısaltabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Tıraş Kremi Türü Cildinize Bağlıdır

Piyasada birçok farklı tipte erkek tıraş kremi vardır ve her biri belirli bir cilt tipine yöneliktir. Kuru cilt tıraş makineleri, kuru cilt nemi iyi tutmadığı için üzerlerinde nemlendirici yazan kremler aramalıdır. Hassas bir cildiniz varsa veya jilet yanığı çekiyorsanız, hassas krem seçeneklerine bakın.

Tıraş olurken Cildinize İyi Bakın

İlk olarak, yüzünüzü temiz bir şekilde tıraş ettiğinizden emin olun. Bol miktarda tıraş kremi veya jeli sürün ve tıraşa başlamadan önce yaklaşık iki dakika bekletin. Beklerken yüz peeling boncuklarını cildinize sürmek için bir bez veya el havlusu kullanın. Tıraştan önce yüzünüzdeki ölü deri hücrelerini temizleyerek, daha yakın bir tıraş sağlar ve jilet yanığını da önlersiniz.

Yağları ve Balsamları Kullanmayı Düşünün

sakal
Sakal

Bir dizi sakal yağı ve balzamı saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilir. Bunlar özellikle kalın, gür saçları olan erkekler için yararlıdır, çünkü sakal yağı foliküllere kan akışını uyarır ve bıyıkların veya keçi sakalının tekrar uzamasına neden olabilir.

Bu ürünlerden birine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için yüzünüze iyi ışıkta farklı açılardan bakın; Saçın olmadığı yerlerde yamalar görürseniz, cevabınız yağlar olabilir.

Mükemmel Uzunluğu Korumada İyi Olun

Uzatmak istiyor ancak saat 5 gölge aşamasını geçemiyor gibi görünüyorsanız, dökülme gibi bir şey yaşıyor olabilirsiniz. Kısmen sebum ve ölü deri hücrelerinin birikmesine bağlı olarak, yüzünüzdeki tüyler doğal olarak dökülmediğinde olur. Düzeltmek için her gün yüzünüzü yaban domuzu kıllı bir fırça ile fırçalamaya başlayın. Sakalınıza zarar vermek istemediğiniz için nazikçe yapın!

Her Bütçeye Uygun Düzeltme Araçları Hakkında Bilgi Edinin

Sakalınızı ve bıyıklarınızı kısaltmak için kullanılan araçlar genellikle pazarlık konusu olmayan bir yatırımdır, ancak bu çok fazla para harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, ucuz düzelticilere bakmayı düşünün.

Daha pahalı modeller kadar iyi çalışmayacak olsalar da ihtiyaçlarınızı yeterince karşılayabilir ve karşılığında size biraz para kazandırabilir. En iyi yanı, kolayca ve ucuza kırılırlarsa bunları da kolaylıkla değiştirebilirsiniz!

Arada Bir Kullandığınız Bakım Ürünlerini Değiştirin

Herkesin favori bir sakal bakım ürünü vardır, ancak zaman zaman bazı şeyleri değiştirmek önemlidir – özellikle de sonuç görmüyorsanız. İstediğiniz kadar hızlı uzamıyorsa, yeni (ama benzer) bir bakım ürününe geçmeyi deneyin. Bu, farklı ürünleri denemek için pahalı bir yöntem olabilir, ancak uygun fiyatlı seçenekler mevcuttur.

Bakım Rutininize Hayat Katacak Yeni Bir Şey Deneyin

Değişim herkes için iyidir. Bazen bir rutine gireriz ve vücudumuz buna olumsuz tepki verme eğilimindedir. Çoğu zaman, rutininizi biraz değiştirmeniz gerekir, böylece bayatlamış ve rutine düşmüş gibi hissetmezsiniz. Değişim, yeni ürünler satın almak veya sakalınıza sağlıklı bir ferahlık vermek için bunları uygulama şeklinizi değiştirmek kadar kolay olabilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *