«
elcin-sangu

Elçin Sangu son yıllarda adından sıkça söz ettiren kadın oyuncularımızdan. Kendisi 13 Ağustos 1985 İzmir doğumlu.

Lisans eğitimini opera üzerine tamamlayan oyuncumuz, dizilerde rol almaya başlamadan önce de sahne sanatçısı idi. Kızıl saçları ve beyaz teni ile oldukça dikkat çeken oyuncunun daha önceden hangi dizilerde oynadığına gelin hep birlikte göz atalım.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Birinci bölümünden final yaptığı 120.bölüme kadar severek izlenen dizilerden Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde, dizinin asi çocuğu Mete’nin müzik öğretmenine hayat veren Elçin Sangu, hem oyunculuğu ile hem de sesi ile göz kamaştırdı. 1960’lardan günümüze kadar uzanan dizide kadın oyuncunun performansı akıllarda silinmeyecek bir yer edindi.

Bir Aşk Hikayesi

Güney Kore uyarlaması olan, Seçkin Özdemir ve Damla Sönmez’in başrollerini paylaştığı dizide Elçin Sangu, Eda karakterine hayat verdi. Romantik dram türü sayılan dizi 36 bölüm sürdü.

Kurt Seyit ve Şura

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah ve Fahriye Evcen’in paylaştığı tarih ve dram dizisidir.

Dizi Kırım ve İstanbul’da çekilmiştir. Nermin Bezmen’in eserinden uyarlanan dizi, 2 sezon 21 bölüm sürdü. Bu dizide Kırım’da doğan ve savaş dolayısıyla İstanbul’a göç eden bir kadın olan Güzide’ye hayat veren Elçin Sangu, oyunculuğu ile bir kez daha göz kamaştırdı.

Dizinin çekimleri devam ederken dizinin müziklerini de yapan Toygar Işıklı’nın Söz Olur isimli klibinde de rol aldı.

Sevdam Alabora

elcin-sangu
Elçin Sangu

Çekimlerine Muğla’da başlanan dizide başarılı kadın oyuncu Elçin Sangu’ya Kadir Doğulu eşlik ediyordu. Dram türünde olan dizi maalesef 4.bölümün sonun reyting gerekçesi ile final yapmak zorunda kaldı.

Kiralık Aşk

Elçin Sangu’nun adını tüm Türkiye’nin duyduğu dizi Kiralık Aşk. Başrollerini Barış Arduç, Salih Bademci, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar gibi oyuncuların paylaştığı Kiralık Aşk, iki sezon 69 bölüm boyunca sevenleri ile buluştu.

Gerek Barış Arduç ile yakaladıkları mükemmel uyum, gerekse dizinin konusu itibariyle adından sıkça söz ettiren başarılı kadın oyuncu Elçin Sangu oyunculuğu ile gönüllerde taht kurmayı başardı.

Çarpışma

Kıvanç Tatlıtuğ, Melissa Aslı Pamuk, Onur Saylak ve Alperen Duymaz ile başrollerinin paylaştığı Çarpışma dizisinde Elçin Sangu, çocuğu için hayatını ortaya koyduğu bir kaçırılma sırasında garip bir kazaya karışır. Bu kazadan sonra hayatı hiçbir zaman eskisi gibi olmaz.

Polisiye, gerilim, dram türlerini içinde barındıran Çarpışma dizisinde başarılı kadın oyuncu Zeynep Tunç karakterine hayat verir. Kıvanç Tatlıtuğ ile olan uyumu dizinin sevilmesinde önemli bir rol oynamıştır. 24.bölümü ile dizi final yapmıştır.

İyi Günde Kötü Günde

Yine bir romantik komedi türü ile karşımıza çıkan Elçin Sangu; bu dizide Ozan Dolunay, Yasemin Allen, Şenay Gürler, Derya Alabora ve Nergis Kumbasar ile kamera karşısına geçmiştir.

Düğün planlamacısı olan Leyla (Elçin Sangu), O’nu nikah masasında bırakıp giden eski aşkının yeni düğününü planlamak zorunda kalır ve olaylar gelişir. Dizi yayınlanan altıncı bölümü ile reyting kurbanı olup sona ermiştir. Elçin Sangu, dizinin üçüncü bölümünde söylediği Gelevera Deresi şarkısı ile oyunculuğunun yanı sıra sesi ile de akıllara kazındı.

Yalancılar ve Mumları

elcin-sangu

İngiliz dizisinden uyarlama olan Yalancılar ve Mumları dizisinde Ceren Moray, Şafak Pakdemir ve Burcu Gölgedar ile başrolleri paylaşan Elçin Sangu, dizide Ceyda karakterine hayat verir.

Babasından dolayı erkeklere kök söktürmeyi tercih eden güçlü bir kadını canlandıran başarılı kadın oyuncunun oynadığı bu dizi de maalesef reytinglerde beklediği performansı alamadığı için 5.bölümlü ile final yaparak ekranlara veda etmiştir.

Sinema Filmleri ve Dijital İçerikler

Barış Arduç ile Kiralık Aşk dizisinde yakaladıkları uyumu Mutluluk Zamanı isimli sinema filmi ile taçlandıran Elçin Sangu, bu filmdeki performansı ile de sevenlerinden tam not almıştır. Başarılı oyuncu bu film için Barış Arduç ile birlikte Bu Su Hiç Durmaz isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Fırat Tanış gibi usta oyuncularla birlikte rol aldığı komedi filmi olan 9 Kere Leyla, Elçin Sangu’nun oyunculuk kariyerinde sarsılmaz bir noktada olduğunun en önemli göstergesi. Dijital bir platformda yayınlanan 9 Kere Leyla izleyicilerden tam not almıştır.

Dram, fantastik ve bilim kurgu türlerini içinde barındıran Yaşamayanlar isimli internet dizisinde vampir olarak karşımıza çıkan Sangu, farklı türlerde oyunculuğunu sergilemektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *