«
turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Türkiye en iyi glamping rotaları, tatilini doğada yapmak isteyenlerin en sık aradıkları konuların başında gelmektedir. Kalabalıktan uzak izole bir tatil planların genellikle tercihi doğal yaşam alanları olmaktadır.

Çadır yaşantısının oldukça modern ve gelişmiş şekli olan glampingler, daha lüks bir çadır keyfi yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

En İyi Glamping Rotaları

Glamping yapmak isteyenler için Türkiye’de belirli yerler bulunmaktadır. Gerek yerli, gerek yabancı binlerce turist buralara gelerek en Türkiye en iyi glamping rotaları ile tatilin keyfini çıkarmaktadır.

1.      Adaperest Bozcaada

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari
Türkiye en iyi glamping rotaları

Adaperest Bozcaada, şehir yaşantısından tamamen uzaklaşıp Bozcaada’ya yerleşen bir çift tarafından planlanıp hizmete sunulmuştur. Adaperest Glamping içerisinde tek bir karavan yer alıp bu karavan içerisinde 4 kişiye kadar konaklama yapabilmek mümkündür. Karavan içerisinde 3 yatak ve bir de banyo bulunmaktadır.

Adaperest Bozaada’nın en büyük özelliği doğayı en saf haliyle yaşayabilmenin mümkün olmasıdır. Sabahları kuş cıvıltılarıyla uyanarak kekik kokusunu içinize çekmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bostanda yer alan taze sebzelerle tadına doyulmaz kahvaltılar hazırlamak da bu tatili daha keyifli hale getirecektir.

2.      Perdue

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Fethiye Faralya’da yer alan rüya gibi bir yer Perdue, Türkiye en iyi glamping rotaları arasında yer almaktadır. Muhteşem bir doğa manzarasına karşı kurulmuş olan Safari Çadırları otantik bir hava katmaktadır. Klasik çadırdan ziyade oldukça lüks tasarlanan çadırların neredeyse otellerden hiçbir farkı yok.

Ahşap iskelenin üzerine kurulan çadırlarda yatak, banyo ve klima bulunmaktadır. En dikkat çekici özelliği ise çadır dışında yer alan SPA küveti olmaktadır. Adeta otel konforu sunan Safari Çadırları yaz, kış her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

3.      Cunda Fora Glamping

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Cunda adasında bulunan Cunda Fora Glamping, şehir yaşantısından tamamen uzaklaşarak doğa ve denizle baş başa kalmak isteyenlerin belirledikleri Türkiye en iyi glamping rotaları arasındadır. Cunda Fora’da tatilini yapmak isteyenler, yüzme havuzu, plaj ve restoran gibi alanlarda tatilin keyfini doyasıya çıkarabilmektedirler.

Tatilini baş başa geçirmek isteyenlerin yanı sıra özellikle çocuklu aileler için muhteşem bir yer olmakla birlikte, glamping tesisi içerisinde yer alan oyun parkları çocuklar için keyifli anların yaşanacağı yerler arasındadır.

4.      Türkiye En İyi Glamping Rotaları Chakra Beach

Tatil rotasını Muğla Fethiye olarak belirleyenlerin tercihi son zamanların gözde mekanları arasında Türkiye en iyi glamping rotaları arasında yer alan Kabak Koyu olmaktadır. Özel olarak tasarlanan ahşap evler, doğaya sağladığı uyumla beraber tatilini doyasıya yaşamak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Chakra Beach, doğada sporunu yapmak isteyenler için de bir alternatif niteliğindedir. Kısa bir mola vermek isteyenler doğa manzarası eşliğinde çaylarını yudumlarken, çam ağaçlarının eşsiz kokusunu yakından alabileceklerdir.

5.      Bonjuk Bay

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Muğla Gökova’da Türkiye en iyi glamping rotaları dendiğinde akla gelen yerlerden biri de Bonjuk Bay olmaktadır. Gerçek anlamıyla çadır yaşamı sürmek isteyenler için nadir bulunan yerler arasında yer almaktadır. Diğer çadır yaşantılarından farklı olarak daha katı kurallara sahiptir.

Daha katı kurallarının olmasının sebebi kişilere daha iyi bir glamping deneyimi yaşamalarına yardımcı olmaktır. Burada rezervasyon geçerli olmayıp referans usulü müşteri kabul edilmektedir. Glamping ev fiyatları, çadırın özellikleri, bulunduğu yer gibi birçok duruma göre değişiklik göstermektedir.

6.      Avalon Steppes

Muğla Karaköy’de yer alan Avalon Steppes, Türkiye’de ilk glamping alanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Glamping Türkiye bu konuda öncü nitelikte olmakla birlikte, son zamanlarda oldukça sık tercih edilen tatil tercihleri arasında yerini almaktadır. Burada çadırlar oba şeklinde olup Osmanlı tarzı ile modernliğin en etkili bir şekilde bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.

Avalon Steppes, Türkiye en iyi glamping rotaları içerisinde yer alıp müşterilerin ihtiyaçları gözetilerek oluşturulmuştur. Çadırlara göre oldukça gelişmiş özelliklere sahip olmasının yanında açık havuzunun ve güneşlenme alanının olması bölgeyi daha dikkat çekici bir hale getirmiştir.

7.      Longosphere Glamping

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Kırklaeli İğneada’da yer alan Longosphere Glamping, etrafı Longos Ormanları ile çevrilmiş olan Türkiye en iyi glamping rotaları arasında olup, İstanbul’a yakınlığı nedeniyle en sık ziyaret edilen rotalarından biridir. Gerek yemyeşil doğası, gerek tertemiz göleti bu manzarayı seyrine doyulmaz bir hale çevirmiştir.

Longosphere Glamping tatil severlere iki şekilde çadır seçeneği sunmaktadır. Sincap çadır ve kaplumbağa çadır olarak nitelendirilen çadırların özellikleri de farklılık göstermektedir. Sincap çadırlarda yatak odası, klima ve bunun yanında panoramik tavan görüntüleri yer almaktadır. Kaplumbağa çadırlarda ise, yatak odası, minibar, klima, tuvalet gibi seçenekler yer almaktadır.

8.      Club Amazon Bördübet

Türkiye en iyi glamping rotaları arasında bulunan ayrıca, en eski glamping alanlarından biri olma özelliği taşıyan Club Amazon Bördübet, Muğla Bördübet’te yer almaktadır. Doğa içerisinde çadır keyfi yaparak tatilini geçirmek isteyenlere bu konuda çeşitli alternatifler sunulmaktadır.

Club Amazon Bördübet’te havuz ve restoranın yer alıyor olmasının yanında, pek çok aktivitede yapılabilmektedir. Burada konaklama yapmak isteyenlere Butik Van, Taş Oda ve Küp Oda gibi seçenekler sunulmaktadır.

9.      Aylak Yaşam Kampı

Antalya Kemer’e bağlı Çıralı’da bulunan Aylak Yaşam Kampı, tesisini içerisinde yer alan çadır ve kamplarda keyif yapmanın yanı sıra, isteyenler bahçe içerisinde kendi çadırlarını kurabilme imkanına sahiptirler. Türkiye en iyi glamping rotaları arasında sessiz bir sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak yerleri arasında yer almaktadır.

Aylak Yaşam Kampı’nda birçok aktiviteyi yapabilmek mümkündür. Bölgeye yakın yerde bulunan ve en güzel yürüyüş rotaları arasında bulunan Likya Yolu’nda yürüyebilir, ahşap atölyelerini daha detaylı inceleme imkanı bulabilirsiniz. Bu çadır kamplarında duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

10. Türkiye’de En İyi Glamping Rotaları Kocabahçe Glamping

turkiye-en-iyi-glamping-rotalari

Türkiye en iyi glamping rotaları denildiğinde ilk gelenlerden biri de Kocabahçe Glamping olmaktadır. Muğla Marmaris Bozburun’a bağlı Germe Koyu’nda glamping alanı, şehrin gürültüsünden ayrı, sessizliğin tadını çıkarmak isteyenlerin sık tercih ettiği rotaların başında gelmektedir.

Bölgede bulunan çadırlar ve bungalov evler oldukça farklı tasarımlarıyla dikkat çekicidir. Taze sebze ve meyve yemek isteyenler de bostanlardan taze topladıkları yiyecekleri toplayarak daha sağlıklı bir şekilde beslenebilirler. Burada dilerseniz kendi çadırınızı da kurabilirsiniz.

Pandemi döneminde en çok aranılan tatil rotaları arasında Türkiye en iyi glamping rotaları gelmektedir. Sağlığını düşünenler ve izole bir tatil planlayan bu şekilde tatil planlayarak, zorlu geçen süreci olabildiğince hafif atlatabilirler.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *