«
black-adam

Black Adam kimdir? 2013 yılında Man of Steel ile yeni bir başlangıç yapan DC Universe, Temmuz ayında yeni bir süper kahraman filmiyle seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Fragmanlarda gördüğümüz kadarıyla da yalnızca Adam’ı değil Dr. Fate, Hawkman, Atom Smasher gibi yeni karakterleri de göreceğiz.

DC Black Adam

Gerçek Adı: Teth-Adam

Statüsü: Kahraman (kusurlu)

Mesleği: Maceracı

Yaşadığı Yer: New York City

Boyu: 1.82cm

Ağırlığı: 89 kg

Göz rengi: Kahverengi

Saç rengi: Siyah

Özel güçleri / Yetenekleri: Büyük güç, hız, dayanıklılık ve bilgelik

İlk Görünüm: Marvel Family #1 (December 1945)

DC Black Adam Hikâyesi;

black-adam
Black Adam

Eski Mısır’ın 19. hanedanlığı sırasında Adam, büyücü Shazam tarafından doğaüstü güçlerle kutsanan ilk kişi oldu. Teth-Adam büyücünün adını söylediğinde, bir yıldırım şimşek tarafından altı Mısır tanrısının güçleriyle “Güçlü Adam”a dönüştü: Shu (dayanıklılık), Heru (hız), Amon (güç), Zehuit ( bilgelik), Atom (güç) ve Mehen (cesaret).

Black, Mısır’ın şampiyonu olarak Prens Khufu’nun hizmetine girdi. Prensin, karısının ve çocuklarının ölümünden kısa bir süre sonra Black amacından saptı ve güçlerini bencil kazanç için kullanmaya başladı. Bundan sonra gölgelerde fısıldanan bir isim olan Khem-Adam (Kara Adam) olarak tanındı.

Kendini suçlayan Shazam, Adam’ın güçlerini elinden aldı ve onları bir bok böceği tılsımına yerleştirdi. Tılsım, Firavun 2.Ramses ile gömüldü ve karı koca arkeologlar C.C ve Marilyn Batson tarafından ortaya çıkarılan 20. yüzyıla kadar dokunulmadan kaldı. Çift, kısa bir süre sonra Black Adam’ın gücünden ve anılarından yararlanan bir ortak olan Theo Adam tarafından vahşice yağmalandı.

Batson’ın oğlu Billy, büyücü tarafından yeni şampiyon Kaptan Marvel olarak seçildi. O zamandan beri Billy ve Adam defalarca savaştılar. Sonsuz Kriz sırasında, Dünya-3’te Lois Lane ve Let Luthor’un oğlu Alexander Luthor Black Adam’a ihanet ederek isyanına ve Psycho Pirate’in öldürmesine neden oldu.

Adam, âşık olduğu ve evlendiği Isıs’ın yanına Khandaq’a döndü. Isıs’ın küçük kardeşi Osiris ile birlikte üçlü, Black Marvel Ailesi’ni oluşturdu. Ancak Apokolips’in Dört Atlısı Isıs ve Osiris’i öldürerek Adam’ın Bialya’yı yok etmesini ve 3. Dünya Savaşı olarak adlandırılan küresel öfkesini tetikledi. Gücü elinden alınan Adam, Isıs’ı hayata döndürmek için bir arayışa girer ve karanlık enerjilerinin bir kısmını Mary Marvel’e aktarır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *