«
seyfi-dursunoglu

Seyfi Dursunoğlu ya da sahne adıyla Huysuz Virjin, bir zamanlar Türk televizyonlarına damga vurmuş, reyting rekorları kırmış bir komedi üstadıdır.

1932 yılında Trabzon’da muhafazakar bir ailede ailenin en küçük üyesi olarak dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu’nun asıl adı Seyfettin Dursun’dur. Küçük yaşlarda sert mizaçlı bir adam olan babasından çok korkan Seyfi Bey, bu baskı altında babasına hoş görünmek için uslu bir çocukluk hayatı geçirmiştir.

Gençlik yıllarında yine babasının talebi üzerine bahriyeye giren Seyfi Dursunoğlu daha sonra aldığı kararla bu okulu terk etmiş ve memur olarak çalışmaya başlamıştır. Memurluk yılları onun için bir tam bir ıstırap dönemidir.

Memurluktan Günay Gazinosuna Seyfi Durmuşoğlu

Memurluktan kazandığı para ile geçimini zar zor sağlayan Dursunoğlu, bir gün Ramazan ayında tertiplenen eğlencelerde kadın kılığında sahneye çıkarak kantolar söylemiş ve tüm seyirciyi kendisine hayran bırakmıştır. Bu şovunu takip eden dönemin ünlü gazinocuları O’nu kendi gazinolarında çıkarabilmek için adeta sıraya girmişlerdir.

Dönemin ünlü Günay Gazinosunda şovlarına devam eden Seyfi Dursunoğlu seyircilere sataşmaya başlamış ve daha çok sevilir olmuştur. Bu sebeple huysuz bakire anlamına gelen “huysuz virjin” takma adıyla sahnelerde fırtınalar estiren Seyfi Bey için özel kanallar birbirleriyle yarışmıştır.

Seyfi Dursunoğlu İle Hayat Bulan Huysuz Show

İlk olarak hazırladığı Huysuz Show, Huysuz Şimdi Hostes ve yılbaşı programlarıyla Türk Televizyonlarında boy göstermeye başlamış, esprileri ve hazır cevaplılığı ile kısa sürede Türk seyircisinin kalbine girmiştir. Popstar yarışmasında jüri üyeliği ve özellikle kendisiyle özdeşleşen Benimle Dans Eder Misin? programlarıyla efsaneleşmiştir.

2008 yılında RTÜK’ün televizyonda kadın kılığında erkek görmek istemiyoruz dayatmalarından sonra Huysuz’la Görücü Usulü programını gece 23:00’den sonra yayınlamak koşuluyla çekebilmiştir.

seyfi-dursunoglu
Seyfi Dursunoğlu

2009 yılında FOX Tv için hazırladığı Dans Eder Misin? programını yine bu baskılar dolayısıyla Huysuz Virjin olarak değil Seyfi Dursunoğlu olarak sunmuştur. Programın final bölümünde ise sahneye Huysuz Virjin olarak çıkmış, RTÜK’e özel olarak “RTÜK kızmasın diye hanımım RTÜK kızmasın diye hanımım Huysuz Virjin’i boş koydum civanım” bestesini yaparak göndermede bulunmuş ve son kez Huysuz Virjin olarak televizyonlara çıktığını ifade etmiştir.

Ancak O, Huysuz Virjin’i bıraksa da kanallar Huysuz’un peşini bırakmamış, yoğun ısrarların ardından 2011 yılında yine “Huysuz’la Dans Eder Misin?” programını Show Tv için hazırlayıp sunmuştur.

2012 yılında ise ünlülerin başka ünlüleri taklit ettikleri formatta olan Benzemez Kimse Sana yarışmasında Erol Evgin ve Hande Ataizi ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur. Program yaz sezonunda reytinglerde zirveye yerleşince 2. Ve 3. Sezonlarda da jüride yer almıştır.

İlerlemiş yaşına rağmen sahne enerjisi ve Showlarıyla Türk halkını bir kez daha ekrana kilitlemeyi başaran Seyfi Dursunoğlu bu dönemde “Maylo”nun reklam yüzü de olmuştur. 2015’ten itibaren ekranlara ara veren Huysuz Virjin Kanal D’nin 2018 yılbaşı programı için kapısını bir kez daha çalmasıyla 85 yaşında son kez Huysuz Virjin olarak programını sunmuş, 2020 Temmuz ayına yani öldüğü güne kadar da bir daha televizyonlara çıkmamıştır.

17 Temmuz 2020 günü zatürre nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında vefat eden Seyfi Dursunoğlu sevenlerini bu kez güldürmemiş hatta ağlatmıştır. “Beni görmediğiniz zamanda da sevin” diyerek Türk halkına seslenen Huysuz Virjin’i rahmetle yâd ediyoruz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *