«
caglar-ertugrul

Üniversitede tanıştığı tiyatro sahnesinin üzerine aldığı eğitimle çeşitli sinema filmleri ve dizilerde rol alan Çağlar Ertuğrul, şu anda tanınan oyuncular arasında.

Yurt dışına satılan dizileri ile yurt dışında da çok fazla hayran kitlesi var. Sosyal medyada yaklaşık üç milyon takipçisi olan Ertuğrul, 1987 İzmir Karşıyaka doğumlu. Tanınması Dağ filmi sayesinde olan Çağlar Ertuğrul’un rol aldığı dizilere bir göz atalım.

Benim İçin Üzülme

Mahsun Kırmızıgül’ün yapımcılığını üstlendiği Benim İçin Üzülme dizisinde Sinan Avcıoğlu karakterini canlandıran Çağlar Ertuğrul bu dizide başrol oynadı. Dram türünde olan bu dizi Doğu Karadeniz’de çekildi, 55 bölüm sürdü. 2012 yılında yayınlanan ve Nisan 2014’te ekranlara veda eden Benim İçin Üzülme dizisi, Çağlar Ertuğrul’un ilk oynadığı dizidir.

Beyaz Karanfil

Benim İçin Üzülme dizisinin final yapmasının ardından, farklı bir kanalda yayın hayatına başlayan Beyaz Karanfil dizisinde Oya Unustası ve Kenan Çoban ile başrollerini paylaştı.

Dram aksiyon türündeki dizide Başar Korkmaz karakterine can veren Çağlar Ertuğrul, dizinin altı bölüm sürmesinden dolayı kısa sürede tekrar televizyon hayatına ara verdi. Verdiği bu ara uzun sürmedi. Aynı yıl içerisinde Boynu Bükükler adlı gençlik ve komedi dizisi ile ekranlara dönen Ertuğrul’un şansı yine kısa sürede final yapılması dolayısıyla uzun sürmedi.

Benim İçin Üzülme, Beyaz Karanfil ve Boynu Bükükler dizilerinde başrol olarak karşımızda olan Ertuğrul, sinema filmlerini de pas geçmiyordu.

Kurt Seyir ve Şura – Medcezir

2014 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Kurt Seyit ve Şura isimli dizinin ikinci sezonunda Kemancı Yusuf karakteri ile karşımıza çıktı. İki yıl boyunca izlenme rekorları kıran gençlik dram dizisi Medcezir’de İnanç Pars karakterine hayat verdi. Konuk oyuncu olarak dizide yer alan Çağlar Ertuğrul, 2016 ve 2017 yıllarında oyunculuk eğitimi için ekranlardan uzaklaştı.

Fazilet Hanım ve Kızları

Doğaçlama ve metot oyunculuğu üzerine aldığı eğitimleri tamamlayan Çağlar Ertuğrul, 2017 yılında yayın hayatına başlayan Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizide Deniz Baysal Yurtçu ile başrolleri paylaştı. 50 bölüm iki sezon süren dram türündeki dizide Yağız Egemen karakteri ile gönüllerde taht kurdu. İzleyiciler Deniz Baysal Yurtçu ile olan uyumunu o kadar çok sevdiler ki; dizi Türkiye Gençlik Ödülleri’nde en iyi dizi ödülüne layık görüldü.

Afili Aşk

caglar-ertugrul
Çağlar Ertuğrul

2019 yılında yaz dizisi olarak başlayan Afili Aşk dizisinde Burcu Özberk ile başrolleri paylaştı. Romantik komedi türünde olan dizide Kerem Yiğiter karakterini canlandıran Çağlar Ertuğrul, bu dizideki performansıyla 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi romantik komedi dizisi erkek oyuncusu ödülüne layık görüldü. Rol arkadaşı Burcu Özberk de en iyi romantik komedi dizisi kadın oyuncu ödülüne, Afili Aşk dizisi de en iyi romantik komedi dizisi ödülüne layık görüldü. 38 bölüm süren dizi 19 Mart 2020 tarihinde yayınlanan final bölümüyle sona erdi.

Teşkilat

Çağlar Ertuğrul, son olarak 2021 yılında yayınlanmaya başlayan, aksiyon, dram ve istihbarat türündeki Teşkilat isimli dizi ile televizyon ekranlarında boy gösterdi. Deniz Baysal Yurtçu, Mesut Akusta, Gürkan Uygun, Turgut Tunçalp gibi isimlerle başrolleri paylaştı. Fazilet Hanım ve Kızları dizisinden Deniz Baysal Yurtçu ile olan uyumlarını bilen ve seven hayranları ikiliyi tekrar bir arada görmekten çok mutlu oldular. Her ne kadar dizinin türü romantik komedi olmasa da ikilinin dizi içerisinde birbirleri ile olan ilişkisi hayranlarını mutlu etti.

İki sezon 48 bölüm Teşkilat dizisinde rol alan Çağlar Ertuğrul, üçüncü sezonu 2022 yılında devam edecek olan diziden ayrıldı. 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülü, Teşkilat dizisinde canlandırdığı Serdar Kılıçaslan karakteri ile Çağlar Ertuğrul’un oldu. Aldığı bu ikinci Altın Kelebek ödülü ile Haluk Bilginer’den sonra iki farklı dalda ödül alan ikinci erkek oyuncu oldu.

Aldığı Ödüller

Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Altın Objektif Ödülleri’nde; 2019 yılında Afili Aşk dizisindeki rolü ile en iyi romantik komedi erkek oyuncusu ödülüne, 2021 yılında ise Teşkilat dizisindeki rolü ile yılın aksiyon dram dizisi oyuncusu ödülüne layık görüldü.

2020 yılında Türkiye Gençlik Ödülleri’nde en iyi erkek dizi oyuncusu ödülünü, 2022’de ise Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtçu ile Teşkilat dizisindeki uyumu ile en iyi dizi çifti ödülünü aldı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *