«
ortaq-kimdir

Ortaq kimdir, tanıyor musunuz? Son zamanlarda Rap müzik türünün sadece ülkemizde değil tüm dünyada popüler olmasından dolayı ister istemez gün içinde farklı pek çok Rap sanatçısının şarkısına denk gelebiliyoruz. Ortaq da bu şekilde hayatımıza giren ve ün kazanan Rap sanatçılarından biridir.

Sosyal paylaşım platformlarında ve bu sosyal paylaşım platformlarındaki fenomenler aracılığıyla şarkılarını duyduğumuz Ortaq bu şekilde daha da bilinir hale geldi. Şarkıları milyonlarca izlendiği için Ortaq kimdir, Ortaq’ın gerçek adı nedir gibi sorular merak konusu haline gelmiş durumda.

Ortaq Kimdir?

Ortaq 5 Ağustos 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yirmi sekiz yaşındaki genç sanatçı henüz çok küçük yaşlarda tutkusu haline gelen Rap ile Almanya’da yaşadığı zaman tanışmıştır. Tutkusu olan Rap müziğine yeteneği olduğunu fark etmesiyle bu işi profesyonel anlamda yürütmeye başlamıştır.

İlk kaydını daha küçük yaşlarda alan Ortaq, daha ilk kayıtlardan hayranları oluşmaya ve artmaya başlayınca ilk profesyonel albümünü Mixtape Straβen adıyla çıkarmıştır. Sonraları Türkçe , Almanca, Türkçe ve Almanca karışık bir çok şarkı yaptı. Bazı şarkılarını şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Loyality,
  • Ready,
  • Diees Jahr,
  • Hustle Hustle,
  • Sabr,
  • Hayal
ortaq-kimdir
ortaq kimdir

Daha sonraları Türkiye’deki sevilen Rap sanatçılarından olan Selo ve Çağrı Sancı gibi isimlerle yaptığı düetlerle ülkemizde bilinirliği her geçen gün arttı. Ayrıca Türkiye’deki sevilen ve tanınan Rap şarkıcılarından Yaner Çevik ile de sıkı bir dostlukları vardır.

Son olarak yaptığı şarkısı Hayal ile de iyice tanınmaya ve dinlenmeye başlandı. Almanya’da ve Türkiye’de ayrı ayrı ve büyük bir hayran kitlesi olan Ortaq İnstagram hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye’de kalıcı olarak yerleşme planı olduğunu belirtmiştir.

Daha sonra yaptığı açıklamalarda tamamen Türkiye’ye yerleşme planını gerçekleştirdiğini artık Türkiye’de kariyerine devam edeceğini söyledi. Bu haber Türkiye’deki hayranları tarafından büyük bir mutlulukla karşılandı. Aynı zamanda Türkiye’de daha çok merak edilmeye ve hakkında daha çok soru sorulmaya başlandı.

Ortaq Gerçek İsmi Nedir?

Ortaq dinlenmeye başlandığı günden beri onun hakkında en çok merak edilen konulardan biri de gerçek adının ne olduğudur. Ortaq’ın gerçek adı Orhan Barlasceki olduğu biliniyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *