«
uras-benlioglu

Sosyal medyada paylaşımlarıyla dikkat çeken pek çok kişi tarafından takip edilen Uras Benlioğlu merak edilen biri haline gelmiştir. Bu yüzden Benlioğlu kimdir sorusu sıkça sorulan bir soru haline gelmiştir.

Uras Benlioğlu Kimdir?

Benlioğlu 16 Şubat 1982 yılında İzmir Göztepe’de dünyaya geldi. 18 yaşına kadar yaşadığı memleketi İzmir’den 2000 yılında İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini okumak için  ayrıldı. Başarıyla bitirdiği lisans öğrenimi sırasında bilinen televizyon kanalarında muhabirlik, seslendirme gibi işlerde çalışmaya başladı. Staja Ali Kırca’nın yanında başladı. Stajla birlikte ATV haber ve Show haberde on beş yıl sürecek muhabirlik hayatına başlamış oldu.

2014 yılında kamera arkası çalışmaları olan Tims Productions Tamam mıyız?  ve Muhteşem Yüzyıl belgesellerini çekti.

1 Haziran 2014 yılında aniden işini bırakarak You Tube’da bir kanal açarak sosyal medyaya adım atmış oldu. Kanalın adı Uras’la Pratik Bilgiler olarak belirlenmiş ve kanalda deneyler ve günlük hayat için pratik bilgiler içeren videolar çekilmeye başlandı. Günlük ortalama 1500 abone kazanmaya ve 31 Ocak 2017 yılında 1 milyon aboneye ulaşmıştır. Güncel olarak 3 milyon 190 bin aboneye sahip olan Benlioğlu kanalında 1037 tane de içerik mevcuttur.

uras-benlioglu
Uras Benlioğlu

Tüm sosyal medya platformlarını aktif kullanan Uras Benlioğlu düzenli paylaşım yapmaya özen gösteriyor.

Fanatik Göztepe sporlu olduğu bilinen Uras Benlioğlu 2012 yılında Rana Benlioğlu ile dünya evine girmiştir. Ve bu evlilikten Ali adında bir oğlu ve Zeynep adında bir kızı vardır. Rana Benlioğlu’nun da bir You Tube kanalı vardır. Ayrıca oğlu Ali ile Pratik Bilgiler Junıor adında da başka bir kanalı daha vardır.

Sosyal medya dışında son zamanlarda yaptığı işlerden biri olan Enes Batur Hayal mi Gerçek mi adlı sinema filminde de oynamıştır.

Uras Benlioğlu Ne İş Yapmaktadır?

Benlioğlu hayatını kazanmaya muhabirlikle başlamış ardından kamera arkası iki belgeseli çekmiştir fakat 2014 yılında muhabirliği ve diğer televizyon işlerini  tamamen bırakmıştır. Şimdilerde bilinen tek işi sosyal medya içerik üreticiliğidir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *