«
mukremin-gezgin

Tiktok adındaki sosyal paylaşım platformunda yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken isimlerden olan Mükremin Gezgin geçtiğimiz günlerde 1 milyon aboneye ulaştı. Ayrıca yaptığı paylaşımlar da epey geniş bir kesim tarafından sert tepkilerle karşılandı.

Bu olaylardan sonra gerçekte kim olduğu merak konusu olan Gezgin hakkında Mükremin Gezgin Kimdir ve Ne İş Yapar gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı.

Mükremin Gezgin Kimdir?

Mükremin Gezgin 1998 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tiktok üzerinden paylaştığı videolarla ünlenmeye başlayan fenomen son zamanlarda yaptığı gebelik ve doğum videolarıyla hem çok takip edilmiş hem de çok tepki çekmiştir.

Tiktok’ta toplam takipçi sayısı 1 milyonu, toplam beğeni sayısı 37 milyonu aşmış durumda ayrıca son yaptığı paylaşımlarla İnstagram’daki takipçi sayısını da yüz binin üstüne çıkarmıştır.

LGBT’li trans birey olduğu bilinen Mükremin Gezgin doğum yaptığı yönünde attığı videolarla tepki çekmiştir. Hatta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gezgin hakkında soruşturma dahi açılmıştır. Tepkiler çoğunun nedeni olarak Gezgin’in biyolojik olarak imkansız olan doğum olayını gerçekleştirme olasılığı dahi olmadığına ve yaptı bu videolarla annelik gibi Türkiye’de kutsal olan bir durumu sırf ünlü olmak için kullanması ve bu durumu değersizleştirmesi gösteriliyor.

mukremin-gezgin
Mükremin Gezgin

Tepki çeken doğum videosundan önce aylarca hamile olduğunu söyleyerek takipçilerine videolar çekmiştir. Ayrıca babasız olarak doğuracağını söylediği ve tamamıyla yalan olan doğumdan sonra adını Onur olarak koyduğunu söyleyen Mükremin bunun üzerine de yalnız bir anneymiş gibi videolar çekmiştir.

Mükremin Gezgin sadece muhafazakar kesim tarafından değil aynı zamanda söylem ve videolarıyla kendilerini de kötü gösterdiği gerekçesiyle diğer LGBT’li bireyler tarafından da sert tepkilerle karşılaşmıştır. Çünkü anatomik olarak imkansız olan erkek bireyin hamilelik olayı tamamıyla cinsel yönelimden bağımsız bir konudur.

Mükremin Gezgin Ne İş Yapar?

Hakkındaki bilgiler tamamıyla sadece kendisinin videolarda belirtiği bilgilere dayanmaktadır. Bu bilgiler dışında Mükremin hakkında bilgi mevcut değildir. Mükremin Gezgin’in gerçekte yaptığı iş hakkında bir bilgi yok ama bilindiği kadarıyla sadece sosyal medya içerik üreticiliği yapmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *