«
neslihan-atagul-dogulu

Neslihan Atagül Doğulu, son zamanlarda adından başarılı bir şekilde sıkça söz ettiren oyuncularımızdan. Kendisi 1992 İstanbul doğumlu. 2006 yılından beri dizilerde, filmlerde ve reklam filmlerinde kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkıyor. Bakalım başarılı oyuncu hangi dizilerde rol almış.

Yaprak Dökümü (2006)

Neslihan Atagül Doğulu, oyunculuk kariyerine Türkiye’de en çok tekrarı yayınlanan diziler arasında yer alan Yaprak Dökümü dizisi ile başlıyor. 174 bölüm boyunca izleyiciyi ekrana kilitleyen dizi, Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanmıştır. Neslihan Atagül Doğulu, diziye ikinci sezondan itibaren ana karakterlerden olan Deniz Başsoy’a hayat veriyor.

2011 Yılında İki Dizi Birden

2011 yılında bir sezon 7 bölüm yayınlanan Canım Babam dizisinde, Pınar karakteri ile karşımıza çıkan Neslihan Atagül Doğulu, Hayat Devam Ediyor dizisi ile televizyon ekranlarında yer almaya devam ediyordu. Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı, 46 bölüm süren dram dizisi Hayat Devam Ediyor dizisinde başarılı oyuncu Şirin Bakırcı karakteri ile karşımıza çıkıyor.

Fatih Harbiye

Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanmış dram romantik tür olan Fatih Harbiye dizisinde Neriman karakteri ile yıldızı iyice parlayan Neslihan Atagül Doğulu, dizideki rol arkadaşı olan oyuncu Kadir Doğulu ile 2016 yılında evlendi.

Kadir Doğulu ve Yunus Emre Yıldırımer ile başrollerini paylaştığı Fatih Harbiye, iki sezon 50 bölüm boyunca oldukça fazla izleyici kitlesine ulaştı. Dizideki uyumları ile de ciddi bir hayran kitlesine ulaşan ikili, evlilikleri ile hayranlarını oldukça sevindirdi.

Kara Sevda

Neslihan Atagül Doğulu oyunculuğu ile aranan kadın oyunculardan olarak kariyerine devam ediyordu. Dram ve romantik türde olan bir başka uyarlama dizisi ile karşımıza çıkıyor.

Burak Özçivit ve Kaan Urgancıoğlu ile başrollerini paylaştığı Kara Sevda dizisi hem Türkiye’de hem de dünyada çok sevilen Türk dizilerinden biri. Nihan Sezin karakteriyle iki sezon 74 bölüm izleyicinin gönlünde taht kuran Neslihan Atagül Doğulu, kendisinden ve oyunculuğundan adını sıkça söz ettirmeye devam ediyordu.

Kara Sevda dizisi, uluslararası alanda Türkiye’nin kilometre taşı olarak görülüyor. Dizi 110’dan farklı ülkeye satılarak en çok yurtdışına satılan dizi olarak hala sevilen dizilerden.

Sefirin Kızı

neslihan-atagul-dogulu
Neslihan Atagül Doğulu

2019 yılına gelindiğinde dram türünde bir dizi ile karşımıza çıkan Neslihan Atagül Doğulu, Sefirin Kızı isimli dizide Nare Çelebi karakterine can verdi. Engin Akyürek, Erdal Küçükkömürcü gibi başarılı isimlerle birlikte rol aldığı Sefirin Kızı dizisinin çekimleri Muğla’da tamamlandı. Başarılı oyuncu geçirdiği rahatsızlıktan dolayı diziden erken ayrılmak zorunda kaldı.

Gecenin Ucunda

5 Ekim 2022 yılında ilk bölümüyle yayın hayatına giren Gecenin Ucunda isimli diziyle televizyon ekranlarına geri dönen Neslihan Atagül Doğulu dizinin ortak yapımcısı ve başrol oyuncusu. Peride Celal’in aynı adlı romanından uyarlanan dizide güzel oyuncuya eşi Kadir Doğulu, Sarp Levendoğlu, Tuba Ünsal gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Diğer İşleri

Ünlü oyuncu Neslihan Atagül Doğulu kariyerini 3 sinema filmi ile de taçlandırmaya devam ediyor. 2006 yılında İlk Aşk, 2011 yılında Araf ve 2015 yılında Senden Bana Kalan isimli sinema filmleriyle de beyaz perdenin sevilen oyuncuları arasında.

2018 yılında sekiz bölümlük Dip isimli internet dizisinde de yer alan Neslihan Atagül Doğulu, oynadığı reklam filmleri ile kariyerinde parlamayı sürdürüyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *