«
Magazin Programı Seyretmenin Dayanılmaz Hafifliği

İster sabah 8 akşam 4 mesaisinde çalışın ister kendi işinizin patronu olun bir şekilde strese herkes maruz kalıyor. Tüm bu stresi ise pek çok kişi magazin programı seyrederek atmaya çalışıyor.

Günümüz kötü geçmesin diye çoğu olumsuzluğu ‘boş ver’ diyerek geçiştiriyor, ’o kadar büyütülecek bir olay değil ‘diyerek içimizde bir yere atıyor ve orada yok olmasını bekliyoruz. Ama negatif enerji vücut içinde yok olmuyor, kendine bir çıkış noktası arıyor. Bu arama sırasında da hem organlarımızı hem psikolojimizi bozuyor.

Çoğu uzman negatif enerjiden kurtulmak için aktiviteler, ortam değişikliği, hobi edinimi gibi alternatifler sunuyor. Ancak bütçeniz kısıtlıysa ne hobiye ne de psikoloğa verecek paranız yoksa ulaşılması kolay ve ucuz bir yönteme başvurabilirsiniz, Magazin programı izlemek. Kısa sürede etkisini gösterecek ve magazin programı seyretmenin dayanılmaz hafifliğini siz de hissedeceksiniz.

Magazin Programı İzlemek Dedikodu Yapmak Değil Dedikoduyu Dinlemek Gibidir

Magazin Programı Seyretmenin Dayanılmaz Hafifliği
Magazin Programı Seyretmenin Dayanılmaz Hafifliği

Çoğu kişinin küçümsediği, banal bulduğu bu program düzenli olarak izlerseniz kafanızda bir boşluk yarattığını ve beyninize üşüşen problemleri uzaklaştırdığını şaşırarak fark edeceksiniz. Yargı dağıtan sunucuların mevzu bahis ünlüleri sebepsiz yere överken ya da yererken kurdukları cümleler, aldatma olaylarının toplumu çöküşe götürdüğünü savunurken sanki en masum kişiler onlarmış gibi takındıkları tavırlar, bilip bilmeden ahkam kesmeler sizi hayatın keşmekeşinden çekip çıkaracaktır.

Özellikle kendi arkadaşları olan ünlülerin adı bir skandala karışırsa olayın üzerini örtmek için sergiledikleri duyar kasma gösterileri günün stresini üzerinizden alıp götürecektir. Tüm bunlar olup biterken de siz pasif durumda olacaksınız. Dedikoduyu yapan siz değilsiniz, siz sadece dinleyicisiniz. Bu yüzden vicdan azabı çekmenize de gerek yok. Geceleri başınızı yastığa rahat koyabilirsiniz.

Magazin Programı İzlemek Kültürsüzlük Müdür?

Nasıl ki mahalle hayatına ya da kahvehanelere ait bir kültür varsa magazin dünyasının da bir kültürü vardır. Herkes anlamaz, herkes adapte olamaz. ‘Sadece işimle gündeme gelmek istiyorum’ gibi özdeyişleri bile vardır. Herkesin özel hayatının irdelendiği bir masaları da vardır.

Sunucularının da kendi camialarına has bir üslupları vardır ‘Hanımefendiye cevap hakkı doğdu’, ‘Eşiniz sizi Instagram’da takip etmeyi bıraktı, buna ne diyeceksiniz’ gibi. Sonuç olarak kendine ait bir kültür yaratan bu sektörün programlarını takip etmenin kültürsüzlük olduğu da iddia edilemez.

Magazin Programı Mahalle Baskısının Sonucu Mudur?

magazin-programi-seyretmenin-dayanilmaz-hafifligi
magazin-programi-seyretmenin-dayanilmaz-hafifligi

Herkesin mahallesinde, semtin sakinlerinin geliş gidiş saatlerini gözleyen, kimin kiminle konuştuğunu görüştüğünü bilen, nişan- düğün -kavga- miras paylaşımı gibi konuları takip eden tipler vardır. Magazincileri de bu işi para karşılığı yapan insanlar olarak düşünebilirsiniz.

Akşam geç vakit eve dönen genç kadını da, arkadaşlarıyla birkaç kadeh içip eğlenen delikanlıyı ya herkese afişe edip yargı dağıtan bu tiplerin medyadaki halleridir bu programlar. Tek farkı belki de sadece zengin çevreye ait insanların peşinde olmalarıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *