«
Kardeşlerim Dizisi Konusu Nedir?

Kardeşlerim dizisi, ATV ekranlarında yayınlanmasının ardından dizinin konusu kadar oyuncuları da dikkat çekmeye başladı. Fragmanı ile de büyük yankı uyandıran Kardeşlerim dizisi ilk bölüm ile de izleyiciyi ekrana bağlamayı başardı.

Dizide, hayatın karşılarına çıkardığı olumsuzluklar ile baş etme konusunda birbirinden güç alan ve yaşanılan sorunlara rağmen kopmayan 4 kardeşin hikâyesi anlatılıyor.

Kardeşlerim Dizisi Konusu Nedir?

Birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olan Kadir, Ömer, Asiye ve Emel, talihsiz olayların ardından anne ve babalarını kaybederler. Tek başlarına kalan kardeşlerin bu hayattaki zorlu mücadelelerin anlatılıyor. Dünyada artık tutunacak dalları kalmayan kardeşler, birbirlerine tutunmaktan başka çareleri kalmaz. Akif Atakul’un sebep olduğu yaşananlardan sonra yine Akif Atakul’un sahip olduğu kolejin kapılarının kardeşlere açılması ile bazı şeyler de değişiyor.

Kardeşlerim dizisi, zengin ve yoksulun yollarını kesiştirdiği gibi suçlu ve mağdurun da yollarını kesiştiriyor. İnsanların yeni birine dönüşmesini gösteren dizide Kadir ailesini bir arada tutmak ve kardeşlerini korumak için de elinden geleni yapıyor. Nazlı Heptürk yapımcılığında olan NG Medya’nın gerçekleştirdiği dizinin yönetmen koltuğunda Serkan Birinci oturuyor. Dizinin senaryosu ise Gül Abus Semerci tarafından kaleme alınıyor.

İzleyiciyi duygusal açıdan etkileyen Kardeşlerim dizisi çekimleri, Fatih ilçesinde ve pek çok farklı ilçede gerçekleşiyor. Kardeşlerim dizisi 1. Bölüm ile dikkatleri üzerine çekerken oyuncu kadrosunda da usta isimlerin yanı sıra genç yeteneklere de yer veriyor.

Dizinin kadrosunda Celil Nalçakan, Ahu Yağtu, Cüneyt Mete ve Fadik Sevin Atasoy gibi deneyimli oyuncuların yanı sıra Halit Özgür Sarı, Su Burcu Yazgı Coşkun, Yiğit Koçak ve Aylin Akpınar gibi genç oyuncular da bulunuyor. Dizide ayrıca Simge Selçuk, Damla Su İkizoğlu, Onur Seyit Yaran, Kaan Sevi, Melis Minkari gibi isimler de yer alıyor. Kardeşlerim dizisi karakterleri aşağıdaki gibidir:

1.    Akif Atakul

Kardeşlerim Dizisi Konusu Nedir?
Kardeşlerim Dizisi Konusu Nedir?

Usta oyuncu Celal Nalçakan’ın hayat verdiği karakter, 42 yaşında ve dünyayı yönetebileceğine inanan bir adamdır. Vicdan ve merhamet duyguları olmayan; ancak tatlı dili ile insanları ikna edebilen ayrıca şeytan tüylü biri olarak izleyici karşısına çıkıyor. Kendi çıkarları uğruna yapamayacağı bir şey olmayan bu adam aynı zaman istekleri için her kuralı da çiğneyebiliyor.

2.    Kadir Eren

Halit Özgür Sarı’nın canlandırdığı Kardeşlerim dizisi kadir ise daha 19 yaşında hayatın başında, dürüst ve çalışkan bir delikanlıdır. Anne ve babasını kaybettikten sonra kardeşlerinin annesi ve babası oluyor. Evin büyük abisi olduğu için ona emanet olan kardeşlerini en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyor ve aynı zamanda onları koruyup kolluyor

3.    Suzan Manyaslı

Ahu Yağtu’nun canlandırdığı Suzan Manyaslı karakteri 34 yaşında hoş ve çekici bir kadındır. Kocasında sevgi ve şefkat bulamadığı için bu duyguları dışarda arıyor; ancak bu süre içinde de pek çok defa kırılıyor. Yaşadığı şeyler sebebi ile kendini yeniden keşfedip geçmişi ile yüzleşen duygusal kadın şeklinde izleyici karşısına çıkıyor.

4.    Orhan Eren

Cüneyt Mete’nin hayat verdiği Orhan karakteri ise 37 yaşında merhametli bir aile babasıdır. Karısının ve çocuklarının yanı sıra yeğenlerinin de gönlünü hoş etmeye çalışıyor ve bu sebep ile durmaksızın çalışıyor.

5.    Şengül Eren

Başarılı oyuncu Fadik Sevin Atasoy’un hayat verdiği Şengül karakteri ise 4 kardeşin yengesi oluyor. 37 yaşında olan Şengül, uyanık olduğu kadar da değişken bir karaktere sahip olmasının yanı sıra paraya fazla değer verdiği gibi karşısına çıkan her fırsatı da kullanan bir kadın olarak izleyici karşısına çıkıyor.

6.    Asiye Eren

Genç oyunculardan olan Su Burcu Yazgı Coşkun Kardeşlerim dizisi asiye karakterini canlandırıyor. 17 yaşında olan Asiye; sade, dürüst ve güçlü yapıda olup abileri ile kız kardeşi Emel’e annelik yapıyor.

7.    Ömer Eren

kardeslerim dizisi konusu nedir 1

Yiğit Koçak’ın canlandırdığı Ömer karakteri 17 yaşında olup duygusal bir yapıya sahip olmasının yanı sıra hırslı bir çocuktur. Kalbinin sesini dinlediği için zaman zaman kendini kaybediyor; ancak abisi Kadir’in yerine getirmek zorunda olduğu sorumlulukları da hafifletmek için elinden geleni yapıyor.

8.    Emel Eren

Çocuk oyunculardan olan Aylin Akpınar ise evin küçük kızı Emel rolünde izleyici karşısına çıkıyor. 6 yaşında olan Emel; sevgi dolu, sevimli, cana yakın ve neşeli bir çocuktur. Bu küçük yaşında hem anne hem babasını kaybettiğinden onların özlemini hep içinde hissediyor. Abilerinin ve ablasının sözünden çıkmadığı gibi oyun oynamayı da çok seviyor.

Kardeşlerim Dizisi Reyting

Reyting sıralamasında ikinciliğe yükselirken sosyal medyadan da olumlu tepkiler alıyor. Buna bağlı olarak Kardeşlerim dizisi ne zaman sorusu da soruluyor. Dizi, geçen hafta ilk bölümü ile ekrana geldi. Dizi, cumartesi akşamları saat 20.00’de ATV ekranlarında olacak.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *