«
squid-game

Netflix’te yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren geniş kitleler tarafından merakla izlenen ve takip edilen dizi Squid Game yani kelime anlamıyla Kalamar Oyunu 100 milyonu aşmış seyirciye ulaşarak dünyada fenomen olmuştur.

Squid Game konusu bakımından da epey ilgi çeken yapım hep aynı konuların işlendiği zamanda izleyiciye nefes olmuştur. Oyuncakları, posterleri, hediyelik eşyaları çıkan dizinin parodi videoları bile yüz milyonlarca izlenme yakalamış durumdadır. Dizinin kostümleri ve diğer dizi ürünleri için konseptli dükkanlar ardı ardına açılmıştır. Toplamda iki sezon süren dizi Hwang Dong-hyuk tarafından yönetilmektedir.

Squid Game Konusu Nedir?

Bu kadar popüler olan Squid Game konusu ise çok farlı ve ilgi çekicidir. Dizinin konusu maddi zorluklar yaşayan, ödeyemeyecekleri kadar borçları olan ve bu borçlar yüzünden başları belada olan oyun adı altında sokuldukları bir yarışmada geçen olayları anlatmaktadır.

İlk önce basit olan bir oyundan geçirilen para ödülüne layık olan oyunculara büyük oyuna davet edilir, daveti onlara verilen kartı arayarak kabul eden yarışmacılar tamamen gizlilik içinde yarışmanın yapılacağı yere götürülür. Katılımcıların habersiz olduğu bir konu vardır bu konu ise yarışmadan elenmekten kastın ölmek olduğudur. Yarışmaya katılan ve anlaşma imzalatılan 456 insan büyük ödül olan 45,6 milyar Won için ölümüne yarışmaya başlarlar.

Squid Game Kaç Bölümden Oluşmaktadır?

squid-game
Squid Game

Daha sadece ilk sezonu yayınlanan dizi dokuz bölümden oluşmaktadır. İkinci sezon için onay alan dizinin 2. sezonunun 2022 sonu gibi yayınlaması beklenmektedir.

Squid Game Oyuncuları

oyucuları ile de dikkat çeken, her oyuncu ve karakterinin ayrı arı hatırı sayılır bir hayran kitlesi  var. Bu oyuncuların adları şu şekildedir:

  • Park Hae-soo – Cho Sang-woo
  • Lee Jung-jae – Seong Gi-hun
  • HoYeon Jung – Seong Gi-hun
  • Oh Yeong-su – Oh ıl-nam
  • Anupam Tripathi – Abdul Ali
  • Heo Sung-Tae – Jang Deok-su
  • Kim Joo-ryoung – Han Mi-nyeo

Yüz milyonlarca kişi tarafından izlenmesine rağmen bazı otoriteler tarafından çocuk hatta hassas yetişkinler tarafından izlenmesinin sakıncalı olduğunu belirtmektedir. Şiddet ve ağırlıklı psikolojik şiddet nedeniyle onaylanmayan insanlarda var.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *