«
van-gogh

Vincent Van Gogh tablosuna fırlatılan çorbadan sonra bir başka “Just Stop Oil” eylemi daha yapıldı. Ana amaçlarının petrol kullanımını tüm dünyada bitirmek olduğunu iddia eden Çevre Aktivist grubu, yeni bir eylem ile gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde, Vincent Van Gogh’un tablosuna çorba fırlatan, hemen ardından ellerini duvara yapıştırarak eylemlerine devam eden Çevre aktivistlerinin en büyük destekçilerinden biri olan Aileen Getty’nin oldukça büyük bir Petrol Şirketi varisi olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu sefer ki eylemlerini Londra’nın en büyük alışveriş merkezi olarak bilinen Harrods’un önünde yapan grup, kendilerini yola yapıştırarak trafiği tamamen durdurdu.

Ünlü Mekanların Camlarına Turuncu Spreyle Saldırı! | Van Gogh

Londra’nın ünlü alış veriş merkezi Harrods’un önünde eylem yapan Aktivistler kendilerini yola yapıştırmak ile kalmadı, çevrede bulunan ünlü mekanların camlarını turuncu boyalar ile boyayarak eylemlerine devam etti.

Just Stop Oil hareketini yürüten Aktivistlerden gelen açıklamalar devletin petrol kullanımı arttırdığı yönde idi. Eylemci ekip, yeni nesillere petrolden uzak ve petrolsüz bir yaşam sunmak istediklerini söyledi.

Tweet Embed Gelecek.

Eylemlerin yapılmasının yanı sıra, Just Stop Oil oluşumuna destek veren bazı isimler dikkat çekti. Bu isimler arasında gelirini petrollerden kazanan kişilerin dışında, Disney’in oğlu olarak bilinen bazı isimler de dikkat çekenler arasındaydı.

Just Stop Oil Oluşumuna Petrol Şirketi Varisinden Destek

van-gogh
Van Gogh

14 Ekim de Vincecnt Van Gogh’un Ayçiçekleri tablosuna yapılan çorbalı saldırı ile birlikte isimlerini duyurmayı başaran Just Stop Oil aktivistlerinin, eylemlerinin amaçları en çok tartışılanlar arasında.

Öyle ki, eylemcilere destek verenler arasında petrol şirketi varislerinden olan Aileen Getty de bulunuyor. İsimler sadece Aileen Getty ile de sınırlı değil, Disney’in Oğlu olarak bilinen;

Abigail Disney’de destekçi isimler arasında yer alıyor. Yapılan destek iddialarına göre Abigail Disney söz konusu iklim aktivistlerine 200 Bin dolar ve üzerinde, yüksek bir bağış yapmış.

İklim Aktivistlerine bağış yapan isimler, gündemde. “İklim Aktivistlerinin değerini düşürmeye çalışıyorlar” gibi tartışmalara da neden olmuş durumda. Söz konusu değersizleştirme iddiasına karşı çıkanlar ise;

Aileen Getty’i geçmişte dedesinin yaptıklarından sorumlu tutmazsınız. O, doğru yolda yürümeyi tercih etti.” şeklinde açıklamalarda bulunarak söz konusu eylemlere gelen bağışların normal olduğunu savunmakta.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *